Upis djece s teškoćama u razvoju u I. razred osnovne škole u školskoj godini 2022./2023.

Poštovani roditelji,

djeca školski obveznici u šk. god. 2022./2023. s već utvrđenim teškoćma u razvoju i djeca koja su u šk. god. 2021./2022. dobila Rješenje o odgodi upisa u I. razred osnovne škole, trebaju pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja radi upisa u I. razred osnovne škole u vremenu od 1. veljače do 15. travnja, kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionana potpora. Potpora uključuje primjereni program obrazovanja za dijete već prvog dana nove nastavne godine, osiguranog pomoćnika u nastavi ili uključenost djeteta u program predškole za dijete kojem je određena odgoda upisa.
Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece radi upisa u I. razred osnovne škole provodi se u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisanom području.

Popis osnovnih škola i liječnika školske medicine kojima se trebate javiti za medicinski pregled možete pogledati OVDJE.